Bitcoin İçin Çılgın Öngörü! 500,000 Dolar İçin Tarih Verdi

Kripto piyasasının uzman analistlerinden Tom Lee, CNBC’nin “Squawk Box” programında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin (BTC) için çarpıcı fiyat tahminlerini paylaştı.

Lee, BTC’nin bir yıl içinde 100,000 ila 150,000 dolar seviyelerine ulaşacağını ifade etti. Ayrıca, beş yıl içinde BTC’nin yarım milyon dolarlık bir değere ulaşma potansiyelini vurguladı.

FS Insight’ta Araştırma Başkanı olan Lee, Bitcoin spot ETF’lerin onaylanması durumunda BTC’ye olan talebin ciddi şekilde artacağını ve günlük talebin 100 milyon dolara çıkabileceğini belirtti.

Lee, Amerika Birleşik Devletleri’nde 50 yaş üstü kişilerin varlıklarının ülke servetinin yüzde 76’sını oluşturduğuna dikkat çekerek, bu yaş grubunun Bitcoin’e olan ilgisinin artabileceğini öne sürdü.

Öte yandan, 10 Ocak’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımla tüm spot Bitcoin ETF başvurularının kabul edildiği belirtilmiş, ancak daha sonra bu haberin asılsız olduğu açıklanmıştı.

Bu durum, milyonlarca yatırımcıda şok etkisi yaratmış ve Bitcoin’in fiyatında dalgalanmalara neden olmuştu. BTC, 10 Ocak itibarıyla yüzde 0,3 artışla 46,470 dolardan işlem görmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir