Çağlayan’daki terör saldırısı sonrası TİP’li adaydan skandal paylaşım

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına silahla ateş açıldı.

Terör saldırısında, biri kadın olmak üzere 2 terörist ölü ele geçirilirken, bir vatandaş hayatını kaybetti, 3’ü polis 6 kişi yaralandı. 

Silah seslerinin duyulması üzerine adliye önündekiler, bina içerisine kaçarken adliye içindekiler yere yattı.

İKİ SALDIRGANIN TERÖR ÖRGÜTÜ DHKP/C ÜYESİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemede etkisiz hale getirilen saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi. Söz konusu terör saldırısı anı, adliyenin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Görüntülerde, biri kadın 2 kişinin silahla ateş açarak meydana geldiği görülüyor. Zanlılara silahla karşılık veren polisin, 2 şüpheliyi etkisiz hale getirdiği anlar yer alıyor.

TİP’Lİ VEKİL ADAYI DORUK ULAŞ ÖZDEMİR’DEN TERÖRİSTLERE ALÇAKÇA ÖVGÜLER

Alçak terör saldırısı sonrası TİP’in Çanakkale Milletvekili Adayı Doruk Ulaş Özdemir ise teröristlere açık açık güzellemede bulunarak terörün yanında saf tuttuklarını adeta ilan etti. Ulaş Özdemir, sosyal medya hesabı X ve Instagram hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

Ulaş Özdemir X hesabından “Devrim şehitleri onurumuzdur” derken, Instagram hesabından ise “Kahramanlar Ölmez” vurgusu yaptı.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ ALAN TİP’Lİ ÖZDEMİR, HESABINI GİZLİYE ALDI

Söz konusu skandal paylaşımlara sosyal medyada büyük tepki geldi. TİP’li Özdemir, vatandaşların tepkilerinin sonrasında hesabını gizliye almak zorunda kaldı.

25 ADRESE OPERASYON: 40 GÖZALTI

Öte yandan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne yönelik terör saldırısının ardından son gelişmeleri duyurduğu açıklamasında, “İstanbul Emniyetimiz, bu menfur saldırı girişiminden hemen sonra 25 adrese operasyon yaptı ve bu vakte kadar 40 şahıs gözaltına alındı, operasyonlarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx