Çamaşır Makinelerinin Kapağı Neden Camdan Yapılır?

Bu gerekçelere geçmeden önce her çamaşır makinesi cam kapaklı olarak mı imal edilir sorusuna yanıt vermekte fayda var.

Pencereli ve önden açılmalı çamaşır makineleri dışında çamaşırın üstten atıldığı ve kapağı cam olmayan modeller de mevcut fakat verimsizliği nedeniyle üstten yüklemeli modeller ülkemizde pek tercih edilmemektedir.

Kullanıcıya Verdiği Güven Hissi

Çamaşır makinesinde yıkanan nesneler hareket halindedir. Bu, öngörülemeyen ve her zaman benzersiz olan dinamik bir süreçtir. Hareketi izlemek eğlencelidir, aslında gerekli olmasa bile kullanıcıya kontrol hissi verir. Hatta pek çok kişi çamaşır makinesini seyretmeyi rahatlatıcı buluyor . Pencere aynı zamanda makine suyla doluyken kullanıcıların kapıyı açmaya çalışmasını da engeller.

Bazen su düzgün bir şekilde tahliye edilemiyor veya çamaşır makinesinin kapağını açmadan bir miktar çamaşırı çıkarmanız gerekebilir; cam kapı bir bakışta makinenin içini görmeyi kolaylaştırır.

İzlemesi Eğlenceli

Çoğu kullanıcı , önden yüklemeli çamaşır makinesi ile üstten yüklemeli çamaşır makinesi arasında, üstten yüklemeli çamaşır makinesinin cam kapağının olmaması dışında pek bir fark olduğunu düşünmüyor .

Bu, olup biteni hiçbir şekilde göremediğiniz anlamına gelir.

Bazı üreticiler ve kullanıcılar, önden yüklemeli çamaşır makinesinin cam kapıyla donatılmasının bir nedeninin de insanların makinenin içini görebilmesini sağlamak olduğunu ileri sürmüşlerdir.

Bunun nedeni eğlenceli olmasıdır.

Dolayısıyla cam kapılı ön yükleyiciyle yıkamak daha heyecan verici ve süreci daha eğlenceli hale getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx