Dünya 13 gündür sessiz: Bebek katili İsrail Gazze’yi yok etmeye çalışıyor

İsrail ordusu, 7 Ekim`de başlayan savaşın 13`üncü gününde Gazze Şeridi`ne yönelik saldırılarını devam ettiriyor. Gazze`ye düzenlenen saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda yaralı hastanelere kaldırıldı.

İşte dakika dakika yaşananlar…

09.20:

İsrail ile Filistinli gruplar arasında çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana ölen İsrail askerlerinin sayısı 306’ya ulaştı.

07.07:

İsrail ordusunun, gece boyunca, işgal altındaki Batı Şeria’nın birçok belde ve köylerine düzenlediği baskınlarda, 4 Filistinli yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı.

03.30:

İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerini ve içinde evlerini terk eden insanların sığındığı Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına (UNRWA) ait bir okulu vurduğu bildirildi.

03.19:

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyinde Hizbullah’ın bazı hedeflerine saldırı düzenlediğini duyurdu.

02.46:

İsrail resmi devlet televizyonu KAN, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne kara operasyonu yapmak için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.

01.51

: İsrail Savaş Kabinesinin, toplantıya katılan ABD Başkanı Joe Biden’a, “Gazze Şeridi’ne kara harekatından kaçışın olmadığını” bildirdiği belirtildi.

00.02:

İşgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus ve Ramallah kentlerinde 2 Filistinli genç öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx