Kuran-ı Kerim’e hakaret etti, tutuklandı… Avukattan ‘kitap’ savunması

Silivri Adliyesi’nin 1. katında bulunan mescitte Kuran-ı Kerimlerin, seccadelerin ve tespihlerin zarar verilerek tuvalete atıldığı, peygambere ve Kuran-ı Kerim’e ağır hakaretler içeren bir yazının mescitte bulunan bir Türk Bayrağı’na zımbalandığı görüldü.

Sabah’tan Huzeyfe Atıcı’nın haberine göre, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı bu eylemler üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında avukat olduğu tespit edilen Semih Anıl N., polis ekiplerince gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Silivri Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli Semih Anıl N., savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nce halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etme ve ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme suçlarından tutuklandı.

“YAPTIKLARIMA BEN DE İNANAMADIM”

Adliye mescidini birbirine katarak tutuklanan avukat ifadesinde, yaptığı eylemlerin okuduğu bir kitabın etkisinde kalması nedeniyle meydana geldiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı; “Psikolojim bozuldu. İlaç kullanan biriyim. Kuran-ı Kerimi de 2 defa okudum. ‘Levhi Mahfuz’ kitabını okuduktan sonra yaptıklarıma ben de inanamadım. Pişmanım. Tutuklamaya sevk edildim. Avukatım ve bu durum beni kötü etkiliyor. Mesleğime zarar gelmesinden endişe ediyorum. Serbest kalmayı talep ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx