Özdemir’den Anadolu Yayıncılar Federasyonu’nun talebine destek geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, gazetecilerin önemli bir kamu hizmeti gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, “Belirli şartları sağlayan gazeteciler yeşil pasaport alabilme imkanına kavuşmalıdır” dedi.

Anadolu Yayıncılar Federasyonu tarafından gündeme getirilen Gazetecilere yeşil pasaport talebi, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir tarafından destek buldu.
Daha önce Anadolu yayıncılar Federasyonu Başkanı Sinan Burhan ve gazeteciler Hande Fırat, Zafer Şahin, Mehmet Acet ve Melik Yiğitel tüm yetkili kurumlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da bu talebi iletmişlerdi. Gazeteciler gerek savaş gerekse diplomatik kriz dönemleri için yeşil pasaportun acil ihtiyaç olduğunu vurgulamışlardı. 
Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda İletişim Başkanlığı üzerine söz alan Milliyetçi Harekat Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, gazetecilere yeşil pasaport verilsin talebine ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Gazetecilerin önemli bir kamu hizmetini yerine getirdiğini, yaptıkları işin Türkiye açısından önemine de değinen Özdemir, “Medya mensuplarımızın, başta FETÖ olmak üzere Türkiye karşıtı faaliyet yürüten çevrelere yönelik ülkemizin medya diplomasisine katkı sağlamada üstlendiği veya üstlenebileceği değerli destekler göz önüne alındığında, belirli şartları sağlayan gazetecilerimizin yeşil pasaport alabilme imkânına da bir an evvel kavuşmaları gerektiği inancını taşıyoruz. Diğer yandan, internet gazeteciliğinin yaygınlaştığı bir dönemde bu durumu istismar etmeye çalışan çevrelere yönelik gerekli ve yeterli hukuki düzenlemelerin de hayata geçirilmesi büyük öneme sahiptir.” dedi.

Anadolu Yayıncılar Federasyon Genel Başkanı Sinan Burhan, “Anadolu Yayıncılar Federasyonu tarafından gündeme getirilen gazeteciler için Yeşil Pasaport talebine MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn.İsmail Özdemir destek verdi. İsmail Bey’e teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir