RTÜK’ten Halk TV’ye yine ceza

Son dakika haberi… RTÜK, Halk TV’ye ‘Kayda Geçsin’ programında Sinan Ateş ile ilgili yorumların yapılması nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanı’nın şikayeti üzerine yüzde 3 para cezası verdi. CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı, “Kanala IŞİD’in korunup kollandığı değerlendirmesi nedeniyle de %3 para cezasına hükmedildi” ifadelerini de kullandı.

CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
– Anayasa Mahkemesinin “sansüre” yol vermesinin ardından RTÜK, hükümeti eleştiren, halkın haber alma hakkı için mücadele eden yayıncılara ağır cezalar verdi. Kararlar gösteriyor ki RTÜK, gelecek günlerde daha ağır yaptırımlara hazırlanıyor. İstedikleri suskun, sinmiş bir basın…

– RTÜK, Merdan Yanardağ ile Emre Kongar’ın 3 ayrı programına ceza verdi. Birisi Osman Gökçek’in şikayeti! “Küçük düşürme” ve “suçlu gibi göstermekten” kanala üç kez % 3 para cezası kesildi. Flash Haber’e de emekli maaş ve ikramiyesini eleştirmekten % 3 İPC uygulandı. RTÜK, Zafer Arapkirli’nin Erdoğan’ın köprü ve otoyollara zam yapılmayacağını açıklamasına karşın zam yapılmasına tepkisi nedeniyle “küçük düşürmekten” KRT’ye % 3, Hakan Fidan’ın Antony Blinken’e mesafeli tutumuyla övünülmesini komik bulması nedeniyle de % 3 İPC verdi.

– Halk TV’ye Kayda Geçsin programında Sinan Ateş ile ilgili yorumların yapılması nedeniyle Ülkü Ocakları Başkanının şikayeti üzerine RTÜK % 3 para cezası verdi.

– Kanala IŞİD’in korunup kollandığı değerlendirmesi nedeniyle de %3 para cezasına hükmedildi. Kararlar oyçokluğuyla alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx