Türkiye’nin En Kapsamlı Kadın Sağlığı Podcast Projesine Nobel’den Koşulsuz Destek

Toplumsal sorumlulukları kapsamında sağlık alanında cinsiyet eşitliğine dikkat çekmeyi ve sağlık okuryazarlığı konusunda farkındalık yaratmayı önemseyen Nobel, Yekta Kopan’ın moderatörlüğünü üstlendiği Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı iş birliği olan “Kadına Sağlık” podcast serisine destek oldu.

Sağlığa Yön Verecek Kadın Liderler’in öncülüğünde Awen for Us ve PWN iş birliği ile hayata geçirilen podcast sersinde “Sessizliği Kırmak ve Depresyon” bölümüne koşulsuz desteğini sunan Nobel, depresyon konusunda bireylerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor.

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın gerçek depresyonun nedenleri, belirtileri, tanısı ve tedavisi gibi konuları ele aldığı bölüm; 13 Şubat Salı günü “Kadına Sağlık” Youtube, Spotify ve Apple Podcast kanallarında yayınlanacak. Söz konusu yayının linkine, nobelyum üzerinden de ulaşmak mümkün. 

Bir kadın hekim olarak bu projede gönüllü olarak yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Dilbaz, her 5-6 kadından 1’inin depresyon tanısı aldığını, bu oranın erkeklerde 10’da 1 olduğunu ifade ederken “Depresyondan utanmamalıyız, korkmamalıyız; bununla, yaşamda olduğu gibi, mücadele etmeliyiz. Bu güç kadınların evriminde var, içimizdeki bu cevheri bilerek yaşamımıza devam edelim. Bu kapsamlı podcast sersinde de bu konuya dikkat çekmek ve farkındalığı artırmayı hedefledik. Depresyon ile ilgili merak edilen her şeyi bu podcast serisinde konuştuk.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx